littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

Lifestyle Uroda

Co zabrać do kosmetyczki w podróż? Poradnik na wakacje!

Lato już do nas zawitało i każdy z nas od razu zamarzył o wakacjach! Niedługo wyruszymy w różne podróże i wreszcie odpoczniemy po wielu miesiącach pracy. Najwyższa pora zaplanować, co weźmiemy ze sobą! Od pielęgnacji nie mamy wakacji, ale to nie problem. W końcu dbanie o siebie nie jest tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. Co więc warto zabrać ze sobą na wakacje? Nie możemy spakować wszystkiego, bo ogranicza nas miejsce. Oto najważniejsze produkty, które są wakacyjnym must-have!

Co musi znaleźć się w podróżnej kosmetyczce?

Przede wszystkim warto pomyśleć o tym, co na pewno będziemy używać codziennie. Chodzi tu o podstawowe kosmetyki, takie jak żel do mycia, szampon, coś do mycia twarzy. Te kosmetyki zużyjemy w większej ilości, a więc trzeba wziąć je właśnie w większej pojemności! Jednak trzeba mieć na uwadze, że jeśli wybieramy się w podróż samolotem z bagażem podręcznym, to nie możemy wziąć nic powyżej 100 ml. Warto wtedy wyposażyć się w specjalne pojemniki, do których będziemy mogli przelać nasze kosmetyki. Oprócz tych podstawowych trzeba teraz pomyśleć o reszcie, która szczególnie przyda nam się na wakacjach! Więcej o sprawdzonych kosmetykach na stronie kosmetykoholiczka.pl.

Kosmetyki, które musisz mieć na wakacjach!

Najważniejszy kosmetyk, który musisz mieć na wakacjach, to zdecydowanie krem z filtrem! I to wysoką ochronę – 50SPF. Nie warto ryzykować poparzeniem słonecznym! Warto zabezpieczyć też nasze włosy. W tym celu zabierz ze sobą olejek, który ma działanie anty-UV. Ma on małą pojemność, więc nie zajmie dużo miejsca! Oprócz tych kosmetyków musisz zabrać ze sobą produkty używane w codziennej pielęgnacji. Choć z pewnością jest ich całkiem sporo i czasem się one zmieniają, to teraz musisz przemyśleć, co rzeczywiście będziesz używać przez najbliższe dni. Postaw na jeden krem do twarzy, pod oczy, serum oraz balsam do ust. Oprócz tego odżywka do włosów oraz balsam do ciała. Taki zestaw jest w zupełności wystarczający!

Wakacyjna pielęgnacja – pamiętaj o niej!

Choć w wakacje myślimy przede wszystkim o relaksie, to nie można zapomnieć o codziennej pielęgnacji! Tak naprawdę jest ona częścią tego relaksu. Warto zabrać ze sobą na wakacje również maseczki lub wodę termalną. Będą one ukojeniem w upalne dni i po całym dniu opalania! Czysta przyjemność dla Twojej twarzy. Korzystaj z tych ciepłych, słonecznych dni i ciesz się zasłużonym urlopem!