littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

mycie twarzy zimną wodą
Porady Uroda

Mycie twarzy zimną wodą

O myciu twarzy zimną wodą słyszał chyba każdy, kto szuka dobrej pielęgnacji. Okazuje się, że zimna woda to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odświeżenie cery, który jest dostępny dla każdego. Wystarczy po każdym myciu twarzy dosłownie kilka razy ochlapać twarz zimną wodą, aby cera była jędrna, nawilżona i zadbana. Co takiego ma w sobie zimna woda? W jaki sposób na nas działa? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które są trochę bardziej zainteresowane tą tematyką.

Co nam daje mycie twarzy zimną wodą?

Chociaż mycie się czy kąpiel w gorącej wodzie to bez wątpienia jedna z wielkich przyjemności, okazuje się, że dla naszej urody korzystniejsze jest używanie wody zimnej. Zimna woda świetnie działa nie tylko na twarz, ale też na całe ciało. Pomaga między innymi walczyć z cellulitem. Trzeba przyznać, że przynosi naprawdę doskonałe rezultaty i pomaga w zwalczaniu tak zwanej pomarańczowej skórki, która raczej żadnej kobiecie nie dodaje urody i powabu. Jeżeli chodzi o pielęgnację twarzy, to zimna woda doskonale sprawdza się w przypadku osób, które mają tendencję do rozszerzonych naczynek, często cierpią na przykład na różnego rodzaju zaczerwienienie twarzy. Rumień, który pojawia się na przykład wtedy, gdy jest im za gorąco, może powodować zażenowanie. Chłodna woda pomoże w gaszeniu cery. Osoby, które stosują przemywanie twarzy chłodną wodą, często mają wrażenie, że cera jest bardziej świeża.

Jak myć się zimną wodą?

Jeżeli stosowanie naprawdę chłodnej wody jest dużym problemem, na początek można zrobić sobie mały trening. Świetny pomysł to na przykład włożenie butelki z atomizerem, do której wleje się wcześniej tonik do lodówki. W ten sposób uzyskuje się bardzo łatwy do aplikowania kosmetyk, który będzie jak znalazł na przykład w wyjątkowo gorące dni. Wystarczy wyjąć tonik z lodówki i spryskać nim całą twarz, aby poczuć niesamowite odświeżenie. To naprawdę świetnie działa, a poza tym po prostu pomaga radzić sobie na przykład z rozszerzonymi porami. Jest to zatem jedna z metod, dzięki której można pozbyć się tego mankamentu urody. Gdy zrobi się taki mały trening dla swojej skóry, regularnie używając naprawdę zimnego toniku do twarzy, to potem będzie o wiele prościej stosować zwykłą chłodną wodę podczas porannego czy wieczornego mycia. Więcej na temat świetnego działania zimnej wody na skórę można przeczytać między innymi u osób, które piszą blogi dotyczące dbania o urodę. Tam temat takiej pielęgnacji skóry jest mocno rozwinięty, warto dowiedzieć się więcej.