littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

jak myć puszek do pudru
Makijaż Uroda

Jak myć puszek do pudru? Produkty, technika, częstotliwość

Puszek do pudru to wygodna alternatywa dla pędzla. Świetnie sprawdza się zarówno przy aplikacji pudru w kamieniu, jak i pudru sypkiego. Jeżeli także korzystasz z niego regularnie, pamiętaj o jego myciu. Jak to zrobić?

Dlaczego warto myć puszek do pudru?

Puszek do pudru to mała gąbeczka, która może być płaska lub może mieć dłuższe włoski. Puszkiem nabiera się puder, a potem delikatnie przykłada do twarzy, by nałożyć kosmetyk.

Podczas używania puszku pozostają na nim nie tylko resztki pudru, ale również sebum, czyli naturalny łój wytwarzany na twarzy. Zatem nawet po paru dniach na puszku może pojawić się zwarta, zbita masa kosmetyku, sebum oraz innych zanieczyszczeń.

Zabrudzony puszek do makijażu nie tylko gorzej nakłada puder. Jest on również niebezpieczny i jego stosowanie może powodować powstawanie wyprysków, a nawet miejscowych stanów zapalnych, alergicznych. Jak temu zapobiegać? Wystarczy zadbać o czystość puszku. Zatem, jak myć puszek do pudru, aby był czysty, świeży i bezpieczny?

Czym myć puszek do pudru?

Aby usunąć nagromadzone na puszku zabrudzenia, należy wybrać odpowiedni kosmetyk myjący. Jego zadaniem jest rozpuszczenie zanieczyszczeń, aby potem można było łatwo je wypłukać.

Puszek powinno się myć za pomocą delikatnych kosmetyków, na przykład mogą być to żel do mycia twarzy, mydło w płynie, szampon do włosów. W sprzedaży dostępne są także specjalne kosmetyki do mycia akcesoriów do makijażu, na przykład pędzli. Można również zastosować je do puszków.

Aby dodatkowo zdezynfekować puszek, można zastosować płyn do dezynfekcji z alkoholem w formie wygodnego sprayu i spryskać nim każdą stronę akcesorium.

Technika mycia puszku do pudru

Mycie puszku – gąbeczki do makijażu nie jest skomplikowane i zajmuje tylko chwilę. Sprawdź, jak myć puszek do pudru, żeby usunąć z niego wszystkie zabrudzenia!

1. Przygotuj potrzebne produkty – płyn do mycia, ręcznik lub chusteczkę, ręcznik kuchenny do wysuszenia puszku.
2. Namocz puszek w wodzie, a potem nałóż na niego wybrany płyn do mycia i zacznij go ugniatać. Możesz pozostawić puszek w wodzie z detergentem na około 15 minut.
3. Dokładnie wypłucz pianę z puszka, aby był czysty.
4. Odłóż puszek na ręcznik albo chusteczkę, ręcznik kuchenny do wyschnięcia.

Nie zaleca się mycia puszków w pralce – podczas prania puszek może się rozkleić i zniszczyć. Słabszej jakości puszki mogą uszkodzić się też w trakcie mycia ręcznego.

Jak często myć puszek do pudru?

Najlepiej, aby regularnie używany puszek do pudru myć co 1 tydzień. Dzięki temu zawsze będzie czysty i bezpieczny dla skóry.