littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

rosyjskie kosmetyki
Makijaż Uroda

Rosyjskie kosmetyki i produkty z innych krajów – na czym polega ich wyjątkowość?

Polskie kosmetyki są świetnej jakości, ale są dobrze znane. Wykonywane na bazie tych samych składników, głównie rosnących w Polsce roślin, znanych medycynie i kosmetyce ludowej od wieków, niczym nie mogą zaskoczyć. Jeśli ktoś poszukuje czegoś innego, czy to w ramach ciekawostki, czy dlatego, że takie produkty nie do końca spełniają jego oczekiwania, warto zainteresować się naturalnymi kosmetykami z innych krajów – jest zaś w czym wybierać.

Rosyjskie kosmetyki – skarby z Syberii i Jeziora Bajkał

Rosyjskie produkty zwykle nie cieszą się opinią najlepszych, a kosmetyki rosyjskich marek jeszcze do niedawna nie były szerzej znane. Od jakiegoś czasu jednak produkty Natura Siberica czy Babuszki Agafii cieszą się wielkim zainteresowaniem. Ich siłą są nie tylko ciekawe często formy, ale też, a raczej przede wszystkim, w większości naturalne składy, w dodatku oparte na wyjątkowych składnikach. Są to przede wszystkim rośliny pozyskiwane z bardzo ciekawych biologicznie terenów, jak Syberia, znana z niezwykle surowego klimatu, a także okolice i samo Jezioro Bajkał, które od wielu lat fascynuje nie tylko rosyjskich naukowców. Wiele tych roślin to gatunki występujące jedynie tam. Wybór rosyjskich kosmetyków zapewnia więc często skórze czy włosom pielęgnację zupełnie inną niż do tej pory i może ona okazać się dokładnie tym, czego włosy czy skóra potrzebowały.

Produkty indyjskie – moc ajurwedy

Ajurweda to starożytna indyjska medycyna, która przedstawia też wiele produktów dla urody. W ofercie indyjskich kosmetyków można znaleźć przede wszystkim indyjskie olejki do włosów, a także w pełni naturalne produkty w pudrze – szampony, maski do włosów oraz twarzy. Ich całkowita naturalność jest najważniejszym atutem. Poza tym są niezwykle skuteczne, co przyznaje wiele osób. Zwłaszcza produkty do włosów, na czele z olejkami, są preparatami, jakie wielu kobietom pozwoliły zmienić wygląd i stan ich pasm nie do poznania.

Kosmetyki z dalekiej Azji

Kosmetyki azjatyckie także często wykonywane są na bazie lokalnie rosnących roślin, więc są dla Europejek ciekawostką i zupełnie nowym sposobem na pielęgnację. Jednak nawet jeśli kosmetyki japońskie czy koreańskie nie są naturalne lub nie w pełni, znacznie różnią się od wyrobów polskich czy europejskich. Wynika to z wyjątkowo wysokich wymagań stawianych tamtejszym producentom i oznacza przede wszystkim wielofunkcyjność wszystkich produktów. Często mają też inne formy, na przykład koreańskie toniki nie są wodnistymi preparatami służącymi tylko do przemywania skóry. Są gęstsze i spełniają ważną rolę pielęgnacyjną.