littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

soczewki
Zdrowie

Kiedy warto używać soczewek jednodniowych?

Soczewki kontaktowe są pod wieloma względami lepsze niż tradycyjne okulary. Nie zakrywają twarzy, nie reagują na czynniki atmosferyczne, nie zasłaniają twarzy, a zarazem pozwalają na aktywny styl życia i uprawianie sportów. Każdy fan soczewek ma do wyboru ich dwie wersje: jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. Kiedy warto sięgnąć po soczewki jednodniowe?

Kiedy warto używać soczewek jednodniowych?

Soczewki jednodniowe powinny używać osoby, które są uczulone na składniki płynu służącego do przechowywania soczewek wielokrotnego użytku. Są także lepszą alternatywą dla osób, które mają problem z prawidłową pielęgnacją soczewek. Wygodniej będzie im soczewki po ściągnięciu po prostu wyrzucić. Soczewki jednodniowe świetnie sprawdzają się w podróży, w której ciężko jest o odpowiednie warunki higieniczne. Są one najlepszym wyborem dla osób, które zajmują się aktywnością fizyczną w wymagających okolicznościach. Różnego rodzaju pyły czy drobnoustroje z łatwością mogą wówczas zanieczyścić soczewkę. Jest wiele osób, które na co dzień preferują noszenie okularów. Czasem jednak sięgają one po soczewki. Chodzi przede wszystkim o ważne wydarzenia jak wesele czy spotkanie z przyjaciółmi. W takich przypadkach soczewki jednorazowe będą zdecydowanie wygodniejszą opcją.

Po jakie soczewki jednodniowe warto sięgnąć?

Noszenie soczewek powinno zapewniać komfort i wygodę. Warto więc użyć soczewek 1-day Acuvue Moist, które dedykowane są osobom z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Utrzymują one odpowiednie nawilżenie oczu i zapobiegają ich podrażnieniu. Chronią one także wzrok poprzez blokowanie w 98 procent promieniowania UVB oraz w 85 procent promieniowania UVA. Ponieważ zostały one wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, są niezwykle przyjemne do noszenia. Soczewki Acuvue Moist są dostępne w opakowaniach zawierających 30, 90 lub 180 sztuk. Firmie Acuvue warto zaufać. To właśnie ona jako pierwsza otrzymała certyfikat aprobaty od Światowej Rady Optometrii. Pozostaje liderem na rynku w produkcji soczewek oraz tworzenia ich technologii.

Soczewki jednodniowe są przede wszystkim wygodne. Nie wymagają czyszczenia, pielęgnacji, specjalnego przechowywania. Zakłada się je rano, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca. Świetnie sprawdzą się na specjalne wydarzania oraz w sytuacjach, kiedy istnieje duże prawdopodobieństwa ich zabrudzenia. Dobrze mieć je ze sobą udając się w podróż, na festiwal czy obóz. Ich zaletą jest to, że mogą one chronić przed promieniowaniem UV, a także dbać o nawilżenie oka.

Artykuł sponsorowany