littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

olejowanie paznokci efekty
Porady Uroda

Olejowanie paznokci efekty – kiedy i jak olejować paznokcie?

Twoje paznokcie są matowe, kruche i łamliwe? Zacznij olejowanie! To jedna z popularnych metod, która w naturalny sposób poprawia kondycję płytki paznokciowej. Co warto wiedzieć na temat olejowania paznokci?

Olejowanie paznokci – na czym polega?

Metoda olejowania polega na stosowaniu oleju. Często kojarzona jest z włosami, ale oleje można nakładać również na paznokcie.

Nakładanie olejów na paznokcie i skórki wokół nich to naturalny sposób pielęgnacji. Stosowany jest on w wielu salonach manicure, ale z powodzeniem można prowadzić go też w domu.

Kiedy warto olejować paznokcie?

Za pomocą olejowania można uzyskać bardzo dobre rezultaty w przypadku paznokci zniszczonych, jednak metoda ta jest również polecana jako profilaktyka, by utrzymać dobrą kondycję paznokci.

Oleje poprawiają stan płytki paznokciowej, ponieważ zawierają duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, a także witaminy A i E, które wyróżniają się naturalnymi właściwościami pielęgnującymi.

Olejowanie pomaga na paznokcie:
– suche
– cienkie
– kruche
– łamliwe
– rozdwajające się
– po ściągnięciu hybryd, żeli

Olejek pomaga też na suche skórki przy paznokciach.

Rodzaje olejków do paznokci

Do olejowania paznokci można zastosować różne rodzaje olejków. Można kupić naturalne olejki, a nawet wykorzystać te z kuchni.

Olejki polecane na paznokcie:
– olej jojoba
– olej kokosowy
– olej ze słodkich migdałów
– olej arganowy
– oliwa z oliwek

W sprzedaży dostępne są także gotowe mieszanki w wygodnych aplikatorach. Często zawierają one również dodatkowe składniki, na przykład prowitaminę B5 (D-pantenol), rozjaśniający przebarwienia ekstrakt z cytryny.

Olejowanie paznokci – metody

Olejowanie na zimno – to najprostszy sposób, który polega na wcieraniu niewielkiej ilości olejku w płytkę paznokciową. Najlepiej robić to rano i wieczorem.

Olejowanie na ciepło – to metoda bardziej pracochłonna, ale pozwala ona na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. W tym celu olejek lekko się podgrzewa, na przykład w miseczce albo w mikrofalówce. Potem należy przelać go do miseczki i moczyć w nim paznokcie na około 10-15 minut. Taką procedurę można wykonać 1-2 razy w tygodniu.

Przed olejowaniem paznokci należy zmyć z nich lakier – tylko wtedy olejek zadziała skutecznie!

Jakie są efekty olejowania paznokci?

Olejowanie paznokci to prosty sposób na poprawę kondycji płytki paznokciowej, który również jest naturalny i ekologiczny.

Dzięki metodzie jak olejowanie paznokci efekty widoczne są natychmiast – płytka jest lepiej nawilżona, natłuszczona, błyszcząca. Aby jednak wzmocnić ją i zapobiegać jej złamaniom, olejowanie powinno być prowadzone systematycznie.