littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

wypadające włosy
Porady

Jak pielęgnować wypadające włosy? Polecane kosmetyki!

Wypadające włosy wymagają właściwej pielęgnacji. Jakie rodzaje kosmetyków są wtedy zalecane?

W sklepach można znaleźć dzisiaj zróżnicowane kosmetyki na wypadanie włosów, które zawierają składniki wspierające kondycje skóry głowy i włosów, a przez to mogą ograniczyć ich wypadanie. Jak powinno się pielęgnować włosy wypadające? Jakie z nich warto wziąć pod uwagę?

Co może być przyczyną wypadania włosów?

Wypadanie włosów to częsty problem, który może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do wypadania włosów, w tym nadmierny stres, złe odżywianie i brak równowagi hormonalnej, stosowane leki.

Wypadanie włosów to zatem częsty problem, który dotyka wiele osób. Dbanie o włosy i leczenie wywołującej ich wypadanie choroby, jeśli to konieczne, może pomóc spowolnić lub odwrócić ten proces.

Wypadające włosy – jak je pielęgnować?

Osoby doświadczające wypadania włosów powinny pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji:

Regularnie myj włosy

Podczas mycia włosów duże znaczenie mają kosmetyki na wypadanie włosów. Warto korzystać z delikatnych szamponów, odżywek oraz produktów do stylizacji, które będą dla nich bezpieczne. 

Warto stosować też serum do włosów, które pomaga wzmocnić włosy i poprawia kondycję skóry głowy, co może pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów. Wybierz kosmetyki na wypadanie włosów zawierające składniki takie jak wyciągi roślinne, peptydy, aminokwasy.

Dobre efekty dają również olejki do włosów, które mogą nawilżyć skórę głowy i odżywić włosy, aby promować ich zdrowy wzrost. Dostępne są też złożone kosmetyki na wypadanie włosów tego typu zawierające kombinację wielu składników aktywnych, które są znane ze swoich właściwości wzmacniających i odżywiających włosy.

Delikatnie czesz włosy

Użyj szczotki z miękkim włosiem, aby uniknąć szarpania lub ciągnięcia włosów, co będzie osłabiało mieszki włosowe i może nasilać ich wypadanie.

Zadbaj o zrównoważoną dietę

Stosowanie diety bogatej w witaminy, minerały i białko może pomóc w utrzymaniu zdrowych i mocnych włosów. Włącz do swojej diety pokarmy takie jak jajka, orzechy, ryby i zielone warzywa liściaste.

Obniż poziom stresu

Stres może przyczyniać się do wypadania włosów, więc znalezienie sposobów radzenia sobie ze stresem może być korzystne. Bardzo pomocne mogą być też medytacja, joga lub ćwiczenia głębokiego oddychania.

Unikaj stylizacji na gorąco

Akcesoria do stylizacji na gorąco, takie jak lokówki i prostownice, mogą uszkodzić włosy i przyczynić się do ich wypadania. Wypróbuj suszenie włosów z użyciem niskiej temperatury lub używaj lepszych akcesoriów i kosmetyków chroniących włosy.

Skorzystaj z leków na wypadanie włosów

Dostępnych jest kilka leków przeznaczonych do zmniejszenia wypadania włosów, w tym minoksydyl i finasteryd. Duże znaczenie ma też leczenie choroby wywołującej wypadanie włosów.

Skorzystaj z zabiegów na wypadające włosy

Do wyboru jest wiele zabiegów, na przykład przeszczep włosów, mezoterapia skóry głowy, które mogą zmniejszyć wypadanie i poprawić wygląd fryzury.