littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

klamerki do włosów
Uroda

Klamerki do włosów – kiedy są wręcz niezastąpione

W każdym sklepie fryzjerskim oraz w drogeriach bez problemu można kupić klamerki do włosów, które przydają się nie tylko przy wieczorowych, eleganckich fryzurach, ale również i na co dzień. Wiele pań chętnie ich używa nawet wtedy, gdy wykonują codzienną pielęgnację w łazience, by nie pomoczyć włosów. Są jednak klamerki bardzo efektowne i ozdobne, które sprawdzają się przy specjalnych okazjach. Jak i kiedy takich używać? Na jakich włosach wyglądają one najlepiej? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Klamerki do włosów przy codziennych fryzurach

Mnóstwo kobiet przyznaje się do tego, iż po powrocie do domu, pierwsze co robi to spina włosy klamerkami. Nawet krótkie fryzury można dzięki nim szybko i sprawnie ujarzmić, dlatego warto zawsze mieć je pod ręką. Blondynki najczęściej wybierają klamerki w jasnych, delikatnych odcieniach. Z kolei panie posiadające ciemne włosy wybierają albo czarne klamry, albo bardzo wyraziste. Ta druga wersja jest odważna i świetnie się sprawdza, gdy panie chcą zwrócić uwagę na swoją fryzurę.

Jakie klamerki są obecnie na topie?

Przeglądając oferty sklepów z asortymentem do włosów można zobaczyć, iż panie naprawdę mają w czym wybierać. Wybór klamerek jest tak różnorodny, że każda z kobiet szybko znajdzie idealny model dla siebie nie tylko pod względem koloru lub wzoru, ale również pod względem kształtu i rozmiaru. W tego typu miejscach można znaleźć również specjalne klamry, które dedykowane są fryzurom na specjalne okazje. Panie, które wybierają się na wesele, sylwestra, spotkania towarzyskie lub inne imprezy mogą postawić na niezwykle ozdobne modele, które idealnie przydadzą się w tworzeniu eleganckich efektownych, eleganckich fryzur. Dzięki nim włosy dobrze są podtrzymane, a całość wygląda naprawdę efektownie. Decydując się jeszcze na klamerki wyposażone w cyrkonie, dżety, czy w brokat można być pewnym, iż taka fryzura na pewno będzie wyjątkowa i stylowa.

Klamry do domowego użytku

Posiadaczki długich włosów często nie wyobrażają sobie spiąć ich niczym innym niż mocną, solidną klamrą, która doskonale je trzyma w ryzach nawet i przez cały dzień. Warto wówczas postawić na naprawdę świetnej jakości asortyment do włosów, który został stworzony przez producentów specjalizujących się w sprzedaży takiego asortymentu. Wiele pań bowiem doskonale wie, iż plastikowe, słabe klamry zazwyczaj wystarczają tylko na kilka upięć. Szybko bowiem wypadają w nich „ząbki” a z czasem łamią się całe. Dlatego też, im lepsza, solidniejsza klamra, tym zdecydowanie lepiej.