littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

kosmetyki dla nastolatków
Uroda

Kosmetyki dla nastolatków godne uwagi

Cera w wieku nastoletnim potrafi sprawiać naprawdę bardzo wiele kłopotów. To właśnie wtedy młodzi ludzie zmagają się z tak zwaną burzą hormonów, która objawia się nie tylko rozdrażnieniem, zmiennymi humorami, ale również wykwitami na skórze. Brak równowagi hormonalnej powoduje, że skóra jest bardziej podatna na podrażnienia, a także pojawiają się na niej wypryski, zaskórniaki i wągry. Jak sobie z tym radzić? Odpowiednia pielęgnacja, dieta i styl życia oraz kosmetyki dla nastolatków mogą wnieść wiele dobrego. Dzięki temu skóra się uspokoi, szybciej zregeneruje, a denerwujących zmian będzie mniej.

Kosmetyki dla nastolatków

Czym kierować się, gdy kupuje się kosmetyki dla nastolatków? Naprawdę bardzo istotne jest to, aby skontrolować skład preparatów. Niestety wiele tego typu kosmetyków ma w swoim składzie sporo alkoholu, co niestety może niekorzystnie odbić się na stanie skóry. Już od dawna wiadomo, że generalnie alkohol w kosmetykach działa wysuszając skórę. Niestety to pomaga tylko na chwilę. Być może rzeczywiście zmiany, które są zaognione, goją się szybciej, ale poprawa jest tylko pozorna. Naruszana jest warstwa lipidowa skóry, bariera ochronna, dlatego też skóra musi produkować więcej tłuszczu. Cała gospodarka zostaje zachwiana, co w ostateczności doprowadza do tego, że skóra jeszcze bardziej się przetłuszcza. Może dochodzić do zatykania się porów, pojawienia się wągrów i zaskórników, a wreszcie pryszczy. To takie zamknięte koło, z którego naprawdę trudno potem wyjść. Jedna i najlepsza rada jest taka, aby używać kosmetyków łagodnych, które delikatnie pielęgnują i oczyszczają.

Jak wybrać dobre kosmetyki dla cery nastoletniej?

Im tańsze kosmetyki dla nastolatków, tym często gorszy ich skład. Warto o tym pamiętać. Oczywiście nie oznacza to, że na tonik czy krem dla młodych ludzi trzeba od razu wydać 100 zł. Warto jednak szukać marek niszowych, które produkują kosmetyki ekologiczne i naturalne. To mogą być również kosmetyki apteczne. Powinny mieć dużo cynku, który pomaga w regenerowaniu się skóry, a także witaminy a oraz e. Na jakie preparaty warto postawić? Dosyć istotny jest łagodny żel do mycia twarzy. To pierwszy kosmetyk, który oczyszcza buzię z nadmiaru łoju oraz zanieczyszczeń. Następnie tonik do twarzy, który przywraca odpowiednie pH skóry oraz przygotowuje ją do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Kolejny produkt to krem. Powinien być nawilżający, raczej lekki, tak by nie zapychać skóry. Młode osoby mogą zrezygnować z kosmetyków dedykowanych na przykład pod oczy. Warto natomiast, aby do swojej pielęgnacji wprowadziły maseczki oczyszczające, regulujące wydzielanie sebum.