littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

jak nakładać korektor pod oczy
Makijaż Uroda

Jak nakładać korektor pod oczy, czyli kilka porad dotyczących makijażu

Zrobienie ładnego makijażu to nie lada wyzwanie. Okazuje się, że wiele kobiet ma problem z tym, jak prawidłowo aplikować różne kosmetyki. Trudności związane są między innymi z nakładaniem korektora pod oczy, który jest przecież niezastąpiony do tego, aby ukryć cienie i zasinienia. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla kobiet, które chciałyby nauczyć się robić lepszy makijaż.

Jak wybrać korektor pod oczy?

Korektor pod oczy to kosmetyk, który jest niezastąpiony wtedy, gdy chcemy ukryć różne niedoskonałości. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, dlatego też kosmetyk ten musi być wyjątkowo subtelny, aby nie zbierał się na przykład w załamaniach skóry, czy tak zwanych kurzych łapkach. Dosyć istotne jest to, aby wybrać odpowiedni specyfik jeszcze w drogerii albo perfumerii. Musi mieć lekką konsystencję. Jeśli wybierze się korektor o gęstej, kryjącej strukturze, makijaż będzie prezentował się fatalnie i tylko podkreśli te niedoskonałości, które chcemy tak naprawdę ukryć.

Jak nakładać korektor pod oczy?

Korektor najlepiej aplikować za pomocą pędzelka, który dołączony jest do opakowania produktu. Na rynku występują między innymi korektory, które od razu w opakowaniu posiadają specjalny pędzelek. Wystarczy wykręcić odpowiednią ilość kosmetyku, a następnie nałożyć jego cienką warstwę pod oczy oraz na górne powieki. Dzięki temu skóra uzyska jednolity kolor, a aplikowanie cieni do powiek albo rysowanie kreski będzie dziecinnie proste. Co więcej, makijaż będzie miał dużo większą trwałość. Przetrwa w dobrym stanie nawet wiele godzin, od rana, aż do wieczora.

Jak nie zrobić sobie krzywdy korektorem pod oczy?

Warto pamiętać o tym, że dosyć istotny jest odcień korektora, który dobierze się na skórę pod oczy. Jeżeli będzie za ciemny, taki makijaż niestety doda lat. Jeśli będzie zbyt jasny – będzie się za bardzo odznaczał pod oczami, co też nie wygląda dobrze. Taki błąd w makijażu często popełniają gwiazdy, które później są krytykowane za to w prasie oraz w internecie. Aby kupić dobry odcień korektora, trzeba zatem poświęcić na zakupy trochę więcej czasu. Dobry wybór to korektor rozświetlający, który pięknie rozjaśnia skórę pod oczami i dodaje jej blasku. Wizualnie odmładza, bo ukrywa na przykład kurze łapki, a także sińce i cienie. Ile trzeba wydać na naprawdę dobry kosmetyk tego typu? Niestety zwykle nawet kilkadziesiąt złotych i więcej. Im tańszy korektor, tym gorzej wygląda na skórze. Jeśli liczy się dla nas nienaganny efekt, trzeba zdecydować się na coś z wyższej półki cenowej.