littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

maść witaminowa gojąca
Uroda

Maść witaminowa gojąca: skład, wskazania, zastosowanie

Na przesuszoną, spękaną, nadmiernie zrogowaciałą skórę, a także na zapalenia skórne – maść witaminowa gojąca to kosmetyk, który sprawdzi się w wielu dolegliwościach dermatologicznych. Co warto wiedzieć przed jej zastosowaniem?

Czym jest maść witaminowa gojąca?

Maść witaminowa gojąca to nazwa maści z witaminami, która jest przeznaczona do miejscowego stosowania na różne zmiany skórne. Jej zadaniem jest złagodzenie dolegliwości i regeneracja skóry. Kosmetyk ten określany jest również jako maść ochronna z witaminami.

To niedrogi, łatwo dostępny produkt, który warto mieć w domu – przyda się w wielu przypadkach, gdy skóra wymaga odpowiedniej ochrony, złagodzenia.

Maść witaminowa – składniki

Na rynku dostępne są różne maści witaminowe gojące, dlatego można spotkać się również z różnymi składami.

Kosmetyk ten składa się z bazy, którą najczęściej tworzy gliceryna albo wazelina, a także z witamin. Może również zawierać dodatkowe składniki łagodzące, na przykład ekstrakt z aloesu, alantoinę, D-panthenol, lanolinę.

Witaminy w maści witaminowej:
– witamina A
– witamina E
– witamina F

Witaminy te mają intensywne działanie pielęgnacyjne – regenerują skórę, zmniejszają jej podrażnienia, chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Maść witaminowa gojąca – wskazania

Witaminowa maść ochronna może być używana na całe ciało – twarz, dłonie, stopy, łokcie oraz inne partie ciała.

Zawierająca dobroczynne składniki maść witaminowa gojąca może być stosowana na różne dolegliwości dermatologiczne, między innymi na podrażnienia skórne, stany zapalne, drobne rany, oparzenia, odmrożenia czy ukąszenia owadów.

Wiele osób stosuje również maść z witaminami jako kosmetyk na suchą skórę twarzy i ciała. Dobrze łagodzi nadmierną suchość, łuszczenie się skóry, a także zmniejsza dyskomfort.

Tłustsza maść może być też używana jako kosmetyk ochronny na zimę – zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem niskich temperatur.

Jak używać maści witaminowej gojącej?

Stosowanie maści gojącej jest bardzo proste. Jest ona najczęściej umieszczona w metalowej lub plastikowej tubce. Wystarczy wydobyć z niej niewielką ilość produktu, a następnie posmarować chorobowo zmienione miejsca cienką warstwą.

Maść można stosować kilka razy dziennie, aby zabezpieczyć skórę i poprawić jej kondycję.

Maść witaminowa gojąca – gdzie można ją kupić?

Produkt jak maść witaminowa gojąca jest dostępny w praktycznie każdej aptece. Można zakupić go w aptekach działających stacjonarnie oraz przez internet.

Cena tubki maści gojącej z witaminami to najczęściej od 3 do 5 złotych, dlatego jest to niedrogi kosmetyk.