littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

gąbka do makijażu jak używać
Uroda

Gąbka do makijażu jak używać?

Odpowiedni sposób aplikowania fluidu i pudru ma niebagatelny wpływ na to, jak kosmetyk prezentuje się na skórze oraz trzyma w ciągu dnia. Warto znaleźć dla siebie najlepszą metodę nakładania tych kosmetyków, dzięki czemu przedłuży się trwałość makijażu, a także jego walory wizualne. Pewna nowością jest gąbka do makijażu, tak zwane jajko. Sprawdza się w przypadku bardzo wielu kobiet. Pozwala nienagannie nałożyć bardzo płynny fluid, dzięki czemu kosmetyki idealnie stapia się ze skórą.

Gdzie kupić gąbkę do makijażu?

Gąbek do makijażu nie brakuje. Warto wiedzieć o tym, że niektóre produkty tego typu są droższe, a inne tańsze. Czy cena ma jakieś większe znaczenie? Nie do końca. Dlatego też nie ma sensu wydawać nawet kilkadziesiąt zł na produkty na przykład z drogiej perfumerii, wystarczy kupić zwykłą gąbkę do makijażu w drogerii.
Ten gadżet wymaga odrobinę wprawy. Dlatego też warto uczyć się, jak nim prawidłowo manipulować, a także ile kosmetyku nałożyć, aby pokryć nim całą twarz. Poza tym trzeba wiedzieć jeszcze o tym, że gąbka musi być regularnie myta. Najlepiej robić to po każdym użyciu, dzięki czemu zawsze będzie świeża i gotowa do wykorzystania.

Gąbka do makijażu jak używać?

Jak zatem używać tego niezwykle przydatnego gadżetu? Odrobinę fluidu należy wycisnąć na jajko, a zatem gąbkę, najlepiej na węższy jej koniec. Następnie delikatnymi ruchami należy wklepać fluid znajdujący się na gąbce w skórę. Gąbeczka perfekcyjnie nadaje się na przykład do tego, aby idealnie nałożyć fluid na nosie i jego skrzydełkach. Poza tym sprawia, że wystarczy zaaplikować mniej kosmetyku, aby pokryć fluidem całą twarz. Delikatnymi ruchami należy przykładać i odrywać gąbeczkę od twarzy, dosłownie wklepując fluid w skórę. Te ruchy są naprawdę łatwe do powtórzenia.

Jak nauczyć się używać gąbki do makijażu?

Aplikowanie fluidu za pomocą gąbki jest proste, ale tak jak wspominano powyżej, wymaga pewnego treningu. Warto obejrzeć na przykład filmy słynnych makijażystek albo blogerek, które na swoich kanałach na YouTubie pokazują, w jaki sposób aplikować fluid właśnie za pomocą gąbki. To najlepszy sposób na to, aby opanować prawidłową technikę. Można oczywiście uczyć się również na zasadzie prób i błędów. Jedno jest pewne. Fluid aplikowany po prostu za pomocą palców nigdy nie będzie nałożony tak dokładnie, jak wtedy, gdy zrobi się to za pomocą gąbki. Różnicę widać na przykład na linii żuchwy. Poza tym gąbeczka idealnie sprawdza się do rozprowadzania delikatnych, dosyć lejących fluidów, które można kupić na przykład w perfumeriach. To drogie kosmetyki od najlepszych marek, które aplikuje się właśnie gąbką.