littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

Porady Uroda

Proteiny, emolienty i humektanty – czy wiesz, co to jest?

Każda włosomaniaczka z pewnością szybko rozszyfrowała tytuł tego artykułu. Jednak osoby, które nie są aż tak zagłębione w pielęgnację włosów nie wiedzą, o czym mowa. Tak więc ten artykuł wprowadzi zagubionych w prawdziwy świat odpowiedniego dbania o swoje czupryny! Wystarczą te trzy elementy, aby całkowicie odmienić swoje włosy. Jeśli marzą Ci się piękne, zdrowe i zadbane pasma, to koniecznie dowiedz się, czym jest równowaga PEH. Twoje włosy Ci za to podziękują!

Proteiny – jak wpływają na nasze włosy?

Ta grupa składników w kosmetykach odpowiada za budowanie włosów. Można je określić jako cegły lub wypełniacze, które wnikają w pasma. Odpowiadają także za połysk włosa. Niektóre osoby całkowicie nie potrzebują protein, a inne z kolei używają ich cały czas. Wszystko zależy od tego, jak wyglądają nasze włosy. Jeśli są matowe, strączkują się, nie mają objętości i przetłuszczają się, to proteiny mogą im pomóc! Ale przy ich nadmiarze może dojść do puszenia się oraz przesuszenia.

Emolienty – jak działają na włosy?

W tym przypadku mówimy o nawilżeniu i wygładzeniu naszych włosów. Emolienty powlekają nasze włosy, przez co stają się proste i miękkie. Sprawiają także, że są chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli nasze włosy są suche, puszące się i szorstkie, to zdecydowanie potrzeba im emolientów! Jednak ich nadmiar powoduje przetłuszczanie się, oklapnięcie i strączkowanie.

Humektanty – co robią na naszych włosach?

Ostatnia grupa jest równoważnikiem dla protein, ale także emolientów. To coś, co przede wszystkim nawilża nasze włosy. Jeśli mamy za mało humektantów, to widzimy matowość i brak objętości. Nadmiar z kolei objawia się puszeniem, plątaniem i nieładnym skręcaniem się włosów. Do wyboru są różne rodzaje humektantów różnego pochodzenia. Niektóre włosy tolerują dane produkty, a inne z kolei są dla nich bardzo złe. Trzeba znaleźć te, które akurat pasują do naszej natury!


Znając podstawowe informacje o PEH możemy zacząć korzystać z tych przydatnych wskazówek. Z pewnością szybko zauważysz różnice w wyglądzie swoich włosów i to oczywiście na plus! Koniecznie zadbaj, aby wszystkie składniki PEH znalazły się w Twojej pielęgnacji w odpowiedniej ilości. Więcej informacji na stronie: www.alicjawitzamakeup.pl. Dowiedz się także o metodzie mycia włosów OMO, która jest najprostszym sposobem na znalezienie złotego środka. Dzięki niej wprowadzisz do pielęgnacji wszystkie potrzebne elementy.