littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

Porady Uroda

Proteiny, emolienty i humektanty – czy wiesz, co to jest?

Każda włosomaniaczka z pewnością szybko rozszyfrowała tytuł tego artykułu. Jednak osoby, które nie są aż tak zagłębione w pielęgnację włosów nie wiedzą, o czym mowa. Tak więc ten artykuł wprowadzi zagubionych w prawdziwy świat odpowiedniego dbania o swoje czupryny! Wystarczą te trzy elementy, aby całkowicie odmienić swoje włosy. Jeśli marzą Ci się piękne, zdrowe i zadbane pasma, to koniecznie dowiedz się, czym jest równowaga PEH. Twoje włosy Ci za to podziękują!

Proteiny – jak wpływają na nasze włosy?

Ta grupa składników w kosmetykach odpowiada za budowanie włosów. Można je określić jako cegły lub wypełniacze, które wnikają w pasma. Odpowiadają także za połysk włosa. Niektóre osoby całkowicie nie potrzebują protein, a inne z kolei używają ich cały czas. Wszystko zależy od tego, jak wyglądają nasze włosy. Jeśli są matowe, strączkują się, nie mają objętości i przetłuszczają się, to proteiny mogą im pomóc! Ale przy ich nadmiarze może dojść do puszenia się oraz przesuszenia.

Emolienty – jak działają na włosy?

W tym przypadku mówimy o nawilżeniu i wygładzeniu naszych włosów. Emolienty powlekają nasze włosy, przez co stają się proste i miękkie. Sprawiają także, że są chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli nasze włosy są suche, puszące się i szorstkie, to zdecydowanie potrzeba im emolientów! Jednak ich nadmiar powoduje przetłuszczanie się, oklapnięcie i strączkowanie.

Humektanty – co robią na naszych włosach?

Ostatnia grupa jest równoważnikiem dla protein, ale także emolientów. To coś, co przede wszystkim nawilża nasze włosy. Jeśli mamy za mało humektantów, to widzimy matowość i brak objętości. Nadmiar z kolei objawia się puszeniem, plątaniem i nieładnym skręcaniem się włosów. Do wyboru są różne rodzaje humektantów różnego pochodzenia. Niektóre włosy tolerują dane produkty, a inne z kolei są dla nich bardzo złe. Trzeba znaleźć te, które akurat pasują do naszej natury!


Znając podstawowe informacje o PEH możemy zacząć korzystać z tych przydatnych wskazówek. Z pewnością szybko zauważysz różnice w wyglądzie swoich włosów i to oczywiście na plus! Koniecznie zadbaj, aby wszystkie składniki PEH znalazły się w Twojej pielęgnacji w odpowiedniej ilości. Więcej informacji na stronie: www.alicjawitzamakeup.pl. Dowiedz się także o metodzie mycia włosów OMO, która jest najprostszym sposobem na znalezienie złotego środka. Dzięki niej wprowadzisz do pielęgnacji wszystkie potrzebne elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *