littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

domowa maseczka na przebarwienia
Uroda

Najlepsze domowe maseczki na przebarwienia

W obecnych czasach atrakcyjny wygląd jest bardzo istotny dla każdej kobiety. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których pojawiają się różnego rodzaju problemy skórne. Wśród nich można na przykład wymienić przebarwienia. Warto dowiedzieć się, jak można walczyć z tego rodzaju problemami, a także poznać najlepsze domowe maseczki na przebarwienia.

Maseczka z płatków, rumianku i miodu

Najlepsza domowa maseczka na przebarwienia to produkt, który będzie zawierał w swoim składzie takie elementy jak płatki owsiane, rumianek, a także miód. Tego rodzaju specyfik z całą pewnością będzie miał bardzo skuteczne działanie, dlatego warto z niego skorzystać. W celu stworzenia takiej maseczki należy połączyć ze sobą dwie łyżki stołowe płatków owsianych wraz z jedną filiżanką naparu z rumianku oraz jedną łyżką miodu. Całość należy wymieszać oraz można nakładać na twarz. Miód łagodzi podrażnienia, a płatki owsiane efektywnie nawilżają skórę na twarzy.

Maseczka jogurtowa

Wśród najlepszych specyfików, które z powodzeniem stosowane są na przebarwienia można również wymienić maseczkę jogurtową. Ma ona bardzo pozytywne właściwości, dlatego polecana jest wielu kobietom, które zmagają się z takimi problemami skórnymi jak przebarwienia. Jogurt naturalny posiada zarówno właściwości nawilżające, jak i rozjaśniające. Oprócz tego w składzie maseczki można również znaleźć miód, który w korzystny sposób łagodzi podrażnienia znajdujące się na twarzy.

Maseczka z jajek i miodu

Maseczka z jajek i miodu również będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku chęci zminimalizowania istniejących na skórze przebarwień. W jajkach można znaleźć bardzo wiele cennych witamin oraz składników mineralnych, które z całą pewnością będą miały pozytywny wpływ na stan skóry. Oprócz tego w składzie maseczki można znaleźć również miód, który w delikatny sposób będzie złuszczał naskórek. Dzięki temu cera będzie rozjaśniona oraz będzie się lepiej na co dzień prezentowała.

Maseczka z ziemniaka

Kolejnym specyfikiem, który można wykorzystać w celu rozjaśnienia przebarwień na twarzy jest maseczka z ziemniaka. Ziemniaki w bardzo korzystny sposób działają na skórę, dlatego bez większych problemów można je stosować w celu rozjaśniania. W celu stworzenia takiej maseczki najlepiej zetrzeć ziemniaki na tarce oraz powstałą masę nałożyć na skórę na około dwadzieścia minut. Po dwudziestu minutach należy całość zmyć oraz przepłukać i wytrzeć twarz. Maseczkę warto stosować w sposób regularny, ponieważ wtedy będzie miała najlepsze efekty.