littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

buble kosmetyczne
Lifestyle Porady Uroda

Buble kosmetyczne – jak się ich wystrzegać?

Od czasu do czasu każdy może kupić coś, co można określić mianem bubla. To rzecz słabej jakości, która nie spełnia oczekiwań. Tego typu zakupy bywają nawet niebezpieczne, szczególnie wtedy, gdy wybierze się złe kosmetyki. Mogą one doprowadzić na przykład do podrażnień skóry, uczuleń. Inna kwestia to buble do makijażu, czyli kosmetyki kolorowe, które trudno się aplikuje. Często szybko zmazują się z twarzy, co wygląda po prostu fatalnie. Jak nie kupować bubli? Skąd czerpać inspiracje i rekomendacje na zakupy? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla kobiet, które chcą używać coraz lepszych produktów.

Buble kosmetyczne, czyli co to jest?

Czym są buble wśród kosmetyków? Po pierwsze to produkty szeroko zachwalane na przykład w reklamach, które tak naprawdę mają dużo słabsze i gorsze działanie w rzeczywistości. Współczesny świat z każdej strony jest bombardowany reklamami. Są one nie tylko w telewizji czy prasie, ale też w internecie, na popularnych blogach. Oczywiście można znaleźć tam również rzetelne rekomendacje. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Bublem mogą być zarówno kosmetyki, jak i akcesoria kosmetyczne, które stosowane są na przykład do mycia twarzy czy aplikowania makijażu. Ze względu na to, że rynek i konsumenci cały czas tak naprawdę oczekują czegoś nowego, marki kosmetyczne muszą wypuszczać nowości. Niestety część z nich nie przetrwa próby czasu i bardzo szybko zniknie ze sklepowych półek ze względu na słabą jakość.

Jak nie nadziać się na buble kosmetyczne?

Podstawowe pytanie brzmi, jak nie nadziać się na takie kosmetyczne niewypały? Co robić, żeby omijać je szerokim łukiem? Najlepiej po prostu dobrze przygotowywać się do zakupów w taki sposób, że wcześniej znajdzie się informacje o produktach na przykład na stronach w internecie. Rzetelne blogi piszące tylko o kosmetykach to na pewno dobre źródło informacji. Kolejna opcja to ściągnięcie na telefon aplikacji, która ma za zadanie sprawdzać skład kosmetyku. To naprawdę świetna opcja. Dzięki temu można szybko dowiedzieć się, czy w składzie kosmetyku znajdują się na przykład szkodliwe parabeny i konserwanty. To składniki, które mogą podrażnić skórę. Warto w ten sposób prześwietlić poszczególne produkty, które są dedykowane dla najmłodszych dzieci. Ich skóra jest bardziej delikatna i wrażliwa niż skóra dorosłych. Poza tym dobrze, jeśli tylko jest taka możliwość, brać próbki kosmetyków, zanim kupi się pełnowymiarowe opakowanie. Dzięki temu można sobie przetestować, sprawdzić działanie, a gdy kosmetyk okaże się naprawdę świetny, kupić całe opakowanie.