littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

kallos najlepsza maska
Uroda

Kallos – najlepsza maska do włosów

Stosowanie maski do włosów to absolutna podstawa dla wszystkich osób, które chcą mieć zdrowe włosy. Nie warto z tego rezygnować nawet jeśli pasma są w dobrej kondycji, zawsze bowiem przyda im się dodatkowa porcja odżywienia i nawilżenia. Jeśli zaś wykazują skłonności do wysuszania się czy też są zniszczone, stosowanie maski, najlepiej raz w tygodniu, jest niezbędne!

Jaką maskę wybrać?

Na pewno należy dopasować rodzaj kosmetyku do rodzaju oraz aktualnych potrzeb swoich włosów, jednak kosmetyk ten z zasady przeznaczony jest do odżywiania włosów. Wykazuje dużo bardziej zaawansowane działanie niż odżywka, przeznaczona do codziennego stosowania i mająca dość łagodny wpływ na pasma. Maska masce jednak nierówna, dlatego jeśli chce się zauważyć efekty na swych włosach, trzeba postawić na dobrej jakości produkt. W sprzedaży często znaleźć można maski przeznaczone do trzymania na włosach zaledwie 3 czy 5 minut. Wydaje się, że jest to świetne rozwiązanie, gdyż można zaoszczędzić czas. W takich produktach jednak zwykle znajdują się silikony, które wcale nie odżywiają włosów, a jedynie doraźnie poprawiają ich stan, wygładzając je poprzez obklejenie i nabłyszczając. Nic dziwnego – substancje odżywcze potrzebują czasu, by mogły wniknąć do wnętrza włosów, kilka minut to zdecydowanie za mało, toteż do takich produktów trzeba podchodzić ostrożnie. Dużo lepszym wyborem będzie maska przeznaczona do dłuższego trzymania na głowie, w dodatku mająca bogatą, gęstą konsystencję. Dla wielu optymalnym wyborem są produkty marki Kallos Najlepsza maska to często w opinii wielu osób jej słynna mleczka Latte, która jest chętnie stosowana także w salonach fryzjerskich, co najlepiej potwierdza jej jakość. Silnie nawilża i odżywia ona włosy, a jednocześnie jest na tyle lekka, że ich nie obciąża. Dzięki temu też można ją stosować jak odżywkę po każdym myciu – nakładać na chwilę i spłukiwać. Wygładzi włosy, pięknie nabłyszczy i zmiękczy.

Ważne stosowanie

Prócz jakości samej maski, ważny jest też sposób jej stosowania. Jeśli będzie odpowiedni, pozwoli wydobyć z produktu pełnię jego właściwości. Najlepiej nakładać maskę na wilgotne po umyciu włosy, w większej ilości, nakryć folią, a następnie przykryć ręcznikiem. Przed założeniem ręcznika można też podgrzać włosy suszarką. Ma to wielki wpływ na działanie maski, gdyż ciepło aktywizuje jej działanie, a także sprawia, że łuski włosów rozchylają się, więc składniki aktywne mogą wnikać do wnętrza włosów. Taki kompres optymalnie będzie trzymać na włosach pół godziny lub nawet godzinę, a zabieg warto powtarzać co tydzień.