littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

galaretka do kąpieli
Uroda

Najciekawsze produkty do kąpieli – galaretka, kule i co jeszcze?

Producenci kosmetyków prześcigają się w wypuszczaniu na rynek ciągle nowych produktów, które mają zachwycać nie tylko działaniem, ale tez atrakcyjną, ciekawą i nietypową formą. Szeroki wybór produktów można znaleźć także wśród preparatów do kąpieli, nie trzeba już więc ograniczać się do żeli pod prysznic i płynów. Co wybrać?

Kule do kąpieli

Tego rodzaju produkty cieszą się wielką popularnością, a najczęściej można je znaleźć w sklepach z produktami naturalnymi. Zwykle mają dwa kolory, dzięki czemu prezentują się bardzo ciekawie i pięknie, i łączą w sobie dwa aromaty – owoców czy kwiatów i ziół. Jedna kula wystarcza na jedną kąpiel – wystarczy wrzucić ją do wody, by zaczęła musować i rozpuściła się w kilka chwil. Kule pachną intensywnie, często ich zapach wyczuwalny jest w całej łazience, a także barwią wodę na piękny kolor. Często też posiadają właściwości pielęgnujące, dzięki czemu skóra po kąpieli jest zmiękczona i nawilżona.

Galaretka do kąpieli

Tego rodzaju produkty zwracają uwagę swym pięknym wyglądem, a także cudownymi zapachami, często owocowymi – pachną więc jak prawdziwa galaretka. Mają też podobną konsystencję, dzięki czemu ich używanie może być wygodniejsze niż w przypadku preparatów o wodnistej konsystencji. Galaretki pięknie zdobią łazienkę i idealnie nadają się na prezent.

Peeling myjący

Taki kosmetyk to świetny wybór dla kobiet, które chcą zawsze dbać o gładkość swojej skóry bądź pragną zaoszczędzić czas. Nie da się ukryć, że stosowanie normalnego peelingu zabiera go sporo, gdyż trzeba z uwagą wcierać go w całe ciało, a potem spłukiwać. Peeling myjący można zaś zastosować zamiast innego preparatu do mycia, gdyż jednocześnie złuszcza on i oczyszcza oraz odświeża skórę. Warto jednak pamiętać, że taki preparat ma ograniczone właściwości złuszczające – na pewno nie zadziała tak mocno jak zwykły peeling. Jest bowiem przeznaczony do częstszego stosowania, a także ma mniej drobinek złuszczających, które w dodatku ślizgają się po pianie, jakie się wytwarza.

Olejek do kąpieli

To świetny produkt w przypadku twardej wody, a także skłonności skóry do wysuszania, choć oczywiście każdy może zyskać na jego stosowaniu. Najlepsze efekty dają olejki naturalne, które prawdziwie pielęgnują skórę. Inne po prostu w mniejszym stopniu je wysuszają – niemniej warto je stosować.

Balsam pod prysznic

Balsamy tego rodzaju, które niedawno pojawiły się na rynku, są świetnym sposobem na oszczędzanie czasu oraz wyborem dla osób, które nie lubią czuć tłustego filmu po wmasowaniu balsamu w skórę. Nakłada się je na mokre ciało pod prysznicem, a po chwili spłukuje.