littlepleasures.pl

Portal dla kobiet

natura siberica opinie
Porady Uroda

Pozytywne opinie o Natura Siberica i innych markach naturalnych kosmetyków

Popularność naturalnych kosmetyków w Polsce jest coraz większa, co ma związek nie tylko z modą, ale też z faktem, że znaleźć można produkty nie tylko polskie. Na sklepowych półkach czy w internecie bardzo często pojawiają się też naturalne kosmetyki zagraniczne, które budzą bardzo duże zainteresowanie, niejednokrotnie nawet większe niż polskie.

Ciekawe kosmetyki z odległych stron

Naturalne kosmetyki polskiej produkcji znane są od lat i nikogo nie dziwią, dlatego, choć świetne i bardzo cenione, często są wypierane, przynajmniej na jakiś czas, przez produkty z zagranicy. Trudno się temu dziwić, ponieważ takie produkty są nie tylko modne, popularyzowane zwłaszcza przez blogerki kosmetyczne, ale też bardzo ciekawe. Świetnym tego przykładem są na przykład kosmetyki marki Natura Siberica opinie na temat których są bardzo pozytywne, nie tylko ze względu na naturalne składy. Produkty te oparte są w dużej mierze na składnikach występujących na Syberii, a wiadomo, jak niezwykły jest to obszar. Surowy klimat powoduje, że rosnące w tym regionie rośliny posiadają niezwykłą wytrzymałość i specyficzne właściwości, można zatem spodziewać się ich wyjątkowego działania. To samo dotyczy wielu innych rosyjskich kosmetyków, które często oparte są na roślinach pochodzących z Jeziora Bajkał lub jego okolic. To też jest bardzo specyficzne miejsce, rośnie w nim wiele roślin endemicznych, czyli niewystępujących nigdzie indziej.

Oczywiście nie dotyczy to tylko kosmetyków rosyjskich. Jeszcze wcześniej do Polski zawitały produkty indyjskie i arabskie, a szczególną popularnością cieszą się ajurwedyjskie, czyli pochodzące za staroindyjskiej medycyny. Oleje i inne produkty, nie tylko do włosów, ale też twarzy i ciała, wytwarzane są z tradycyjnych, indyjskich składników, jak amla czy neem, według tysiącletnich receptur. Takie produkty muszą być niezwykłe.

Inne popularne zagraniczne kosmetyki to produkty azjatyckie, zwłaszcza koreańskie. One także często oparte są na wyłącznie lokalnie występujących składnikach, choć nie zawsze są w pełni naturalne. Wyróżniają się jednak wyjątkowym działaniem, silnie pielęgnując nawet w przypadku kosmetyków do oczyszczania twarzy czy makijażu.

Warto wybierać

Stosowanie takich produktów to nie tylko sposób na urozmaicenie swej pielęgnacji. Przede wszystkim wyróżniają się one wielką skutecznością, pozwalają zatem niejednokrotnie o wiele lepiej zaspokoić potrzeby włosów czy skóry niż produkty dobrze znane i stosowane od dawna. Co ciekawe, takie produkty zwykle mają bardzo przystępne ceny!